VIVE Textile Recycling uhonorowana tytułem Gen Innowacji

VIVE Textile Recycling uhonorowana tytułem Gen Innowacji

Radisson Blue Sobieski w Warszawie, nagrodzono najbardziej innowacyjne firmy. VIVE Textile Recycling została uhonorowana tytułem Dobry Gen Innowacji. Nagrodę w imieniu firmy odebrała Agnieszka Servaas – Prezes Zarządu VIVE Management.

 

VIVE Textile Recycling dostała doceniona za dobre praktyki w dziedzinie gospodarki obiegu zamkniętego, jako firma, która od lat prowadzi badania nad przetwarzaniem surowca tekstylnego. W efekcie tych prac stworzyła unikatową na skalę światową technologię produkcji termoplastycznego kompozytu tekstylnego. To materiał, który zachowuje się w obróbce przemysłowej jak tworzywo sztuczne, ale osiąga znacznie lepsze parametry wytrzymałościowe i praktyczne. Daje to możliwość rozwiązania problemu milionów ton tekstyliów zalegających na składowiskach na całym świecie.

Inwestowanie w innowacje towarzyszy nam każdego dnia. Lokujemy kapitał w nowoczesne technologie. Jednocześnie mocny akcent kładziemy na wspieranie innowacji wypracowanych przez nasz Dział Badań i Rozwoju. Wszystko po to by zrobić krok w przyszłość. Gratuluję wszystkim INNOWATOROM. Niezmiernie się cieszę, że w Polsce coraz większą uwagę przykłada się do innowacji. Szczególnie mocno doceniam innowacje w dziedzinie nauki i farmacji, które pozwalają na przedłużenie życia w zdrowiu i dobrej kondycji.” – powiedziała Agnieszka Servaas, Prezes Zarządu VIVE Management. – „Życzę wszystkim dalszych sukcesów i tego by nie zabrakło nam inspiracji do tworzenia nowego.” – dodała Agnieszka Servaas odbierając nagrodę.

INNOWATORY WPROST zostały przyznane w 10 kategoriach:

 

Przemysł                                            Astronika Sp. z o.o., PIAP Space Sp. z o.o.

Energetyka                                       TAURON Polska Energia S.A., PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Budownictwo i Infrastruktura   Inwestycja Implant, Polskie Koleje Państwowe S.A.

Transport/Logistyka                       99rent Sp. z o.o.

Farmacja                                            GlaxoSmithKline, Novo Nordisk Pharma Sp. z o.o.

Nauka                                                  Prof. Krystian Jażdżewski

Osobowość                                       Prof. Adam Krętowski

Gen Innowacji                                 Polski Fundusz Innowacji S.A., VIVE Textile Recycling sp. z o. o.

IT Telekomunikacja                        Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Usługi dla biznesu                           SIXT Polska, Targi Kielce S.A., Assay Investment sp. z o. o., AB SA

 

 

 

INNOWATORY WPROST - nagroda dla najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw. Jest przyznawana od 2011 r. Od 2014 r. laureaci INNOWATORÓW wyłaniani są na bazie autorskiego badania Innovation Research. Badanie weryfikuje nakłady na badania i rozwój oraz inwestycje w innowacje i ich praktyczne zastosowanie w biznesie. Ankieta Innovation Research jest kierowana do 500 największych przedsiębiorstw oraz do kilku tysięcy mniejszych firm działających w kluczowych i najbardziej przyszłościowych sektorach gospodarki. Od 2014 r. WPROST wręcza też specjalną nagrodę dla małych i nowych firm - Dobre Geny Innowacji. Obok dużych firm wyróżnienie WPROST otrzymują również mniejsze firmy, które są autorami i realizatorami innowacyjnych rozwiązań, ale ich ograniczona skala działalności (niewielkie obroty, mała liczba zatrudnionych) wyłączała je z głównych rankingów innowacyjności.

 

INNOWATORY w liczbach:

  • 8 lat tradycji
  • blisko 100 nagrodzonych przedsiębiorstw
  • ponad 115 wręczonych statuetek
  • 400 firm nominowanych do tytułu Innowatora WPROST

 

 

 

 

 

Kontakt dla mediów:

Ewelina Rozpara, Menedżer ds. Komunikacji - Rzecznik Prasowy

tel. +48 (41) 347 63 50 wew. 269

kom. 723 184 218

ewelina.rozpara@vive.com.pl

 

 

 

 

 

 

Grupa VIVE

Grupa powiązanych ze sobą spółek, z których główna – VIVE Textile Recycling, działając od 26 lat, jest liderem branży recyklingu tekstyliów w Polsce i Europie. Grupa VIVE stawia sobie za cel stuprocentowe wykorzystanie odzieży używanej, segregowanej każdego dnia w ilości setek ton. Nieustannie rozwija działalność w kolejnych obszarach, takich jak transport i logistyka, optymalizacja kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwa, czy innowacyjne metody recyklingu. W skład grupy wchodzą: VIVE Textile Recycling, VIVE Transport, VIVE Logistic Services, VIVE Management, VIVE Profit Center, VIVE Properties, VIVE Biznes i VIVE Innovation. Jednocześnie, jako przedsiębiorca odpowiedzialny społecznie, VIVE Group wspiera działalność Klubu Sportowego VIVE Kielce oraz Fundacji VIVE Serce Dzieciom.

VIVE Textile Recycling

Główna spółka wchodząca w skład VIVE Group. Firma posiada najnowocześniejsze w Polsce, w pełni skomputeryzowane linie do sortowania odzieży, które umożliwiają przerób około 500 ton surowca na dobę z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych ISO 9001 i 14001. Każdego dnia ponad 990-osobowa załoga w systemie 3-zmianowym sortuje i pakuje gotowe produkty z 700 różnych grup asortymentowych. Tak przygotowane produkty trafiają do ponad 70 krajów na świecie oraz do sieci sklepów detalicznych VIVE Profit na terenie kraju. Firma produkuje również czyściwo przemysłowe wykorzystywane przez przedsiębiorstwa wielu branż.

wróć