VIVE Textile Recycling laureatem nagrody Orły Tygodnika „Wprost” 2019

VIVE Textile Recycling laureatem nagrody Orły Tygodnika „Wprost” 2019

Spółka VIVE Textile Recycling znalazła się z w gronie firm wyróżnionych tytułem Orła Tygodnika „Wprost” 2019 Regionu Świętokrzyskiego. Uroczyste wręczenie nagrody, przekazanej na ręce Eweliny Rozpary, Rzecznika Prasowego VIVE Group odbyło się podczas oficjalnej gali, na terenie Targów Kielce.

 

Firma VIVE Textile Recycling wyróżnienie Orła Tygodnika „Wprost” otrzymała jako przedsiębiorstwo, które wniosło szczególny wkład w rozwój regionalnej i krajowej gospodarki. Kapituła doceniła firmę za zasługi na rzecz swojej małej ojczyzny i lokalnej społeczności.

 

Gratuluję Państwu zdobytych dziś tytułów. Dziękuję jednocześnie redakcji tygodnika Wprost za to wyróżnienie. Firma VIVE Textile Recycling jest rozpoznawalna nie tylko przez pryzmat swojej działalności recyklingowej, ale również dzięki klubowi sportowemu VIVE Kielce, którego jest sponsorem tytularnym. To również inicjator nurtu Textile Upcycling, dzięki któremu z rzeczy pozornie niepotrzebnych powstają nowe, o wyższej wartości. Prowadzimy szereg projektów, które łamią stereotypy i pokazują, że można w spektakularny sposób dawać drugie życie tekstyliom – powiedziała Ewelina Rozpara odbierając nagrodę.

 

Jednym z produktów tego nurtu jest ekskluzywna mucha, która została przygotowana przez VIVE Textile Recycling we współpracy ze znanym i cenionym projektantem mody, Mariuszem Przybylskim. Muchy trafiają do Klientów firmy i ambasadorów na całym świecie. Są również przekazywane osobom publicznym w Polsce.

 

Wierzę, że Jacek Pochłopień może stać się jednym z najlepszych ambasadorów nurtu podczas spotkań takich jak dzisiejsze. – dodała Rozpara wręczając muchę redaktorowi naczelnemu Tygodnika Wprost.

 

Gala w województwie świętokrzyskim odbyła  się w ramach IV edycji projektu Orły tygodnika „Wprost”, które wręczane są od 2016 roku. To prestiżowa nagroda przyznawana przez tygodnik „Wprost” z rekomendacji Bisnode i KOWR. Wyróżnienie przyznawane jest firmom, które wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki, dbając o Rzeczpospolitą nie tylko w wielkich czynach, ale przede wszystkim w codziennych działaniach, tworząc kształt dzisiejszej Polski. Nagroda przyznawana jest firmom, samorządowcom, wybitnym osobowościom regionu.

Kontakt dla mediów:

Ewelina Rozpara, Rzecznik Prasowy, Menedżer ds. Komunikacji

tel. +48 (41) 347 63 50 wew. 269, kom. 723 184 218

ewelina.rozpara@vive.com.pl

 

Nurt Textile Upcycling

Textile Upcycling to forma przetwarzania wtórnego odpadów tekstylnych, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce. Proces ten pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej.

Liderem trendu jest VIVE Group, dla której istotnym elementem długofalowej strategii jest dążenie do dalszego rozwoju potencjału biznesowego przy jednoczesnej redukcji kosztów oraz adaptacji do zmieniającego się otoczenia, które staje się coraz bardziej wrażliwe na środowiskowy i społeczny wpływ największych graczy biznesowych. W ramach nurtu spółki VIVE Group prowadzą wiele inicjatyw, w tym projekty TRANSPLANTACJA i ADAPTACJA. Grupa VIVE organizuje również akcje edukacyjne skierowane do odbiorców z różnych grup wiekowych, w tym konkurs plastyczny “Recycling na miarę”.

Bow Re:Tied

 

BOW RE:TIED to projekt łączący dwie dotychczas odległe dziedziny – wysoką modę i recykling używanej odzieży. Efektem współpracy lidera recyclingu w Polsce i Europie - firmą VIVE Textile Recycling i jednego z najbardziej cenionych polskich projektantów - Mariusza Przybylskiego jest unikatowa kolekcja ekskluzywnych much stworzona z materiałów pochodzących z recyklingu tekstyliów, które trafią do ambasadorów na całym świecie, partnerów biznesowych Grupy VIVE  i dziennikarzy. To czwarty z cyklu projektów zrealizowanych w ramach nurtu Textile Upcycling. Poprzednie to Transplantacja, Adaptacja i stylizacje zawodników w projekcie Re:Aktywacja. BOW RE:TIED jest kontynuacją współpracy VIVE Textile Recycling z projektantem mody.

 

Mariusz Przybylski jest pomysłodawcą projektu BOW RE:TIED. Nazwa projektu to gra słów: BOW TIE i REcycling z czego powstało BOW RE:TIED (muchą ponownie związana).

 

Zaangażowanie w działania z zakresu recyklingu tekstyliów to swoiste DNA Grupy VIVE, która od 26 lat stale poszukuje nowych metod przetwarzania i pełnego wykorzystywania tekstyliów, w wyniku czego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce.

 

VIVE Textile Recycling

 

VIVE Textile Recycling, działając od 26 lat jest liderem branży recyklingu tekstyliów w Polsce i Europie. Stawia sobie za cel stuprocentowe wykorzystanie odzieży używanej, segregowanej każdego dnia w ilości setek ton. Nieustannie rozwija działalność w obszarach takich jak transport i logistyka, optymalizacja kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwa, czy innowacyjne metody recyklingu. Jednocześnie, jako przedsiębiorca odpowiedzialny społecznie wspiera działalność Klubu Sportowego VIVE Kielce oraz Fundacji VIVE Serce Dzieciom.

 

Orły Wprost

 

Orły Wprost to nawiązanie do wyjątkowego wyróżnienia, które otrzymał wydawca „Wprost”, Michał Maciej Lisiecki, od Instytutu im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego za to, iż w codziennej działalności dowiódł, że prowadząc biznes, można nieść białoczerwoną flagę wysoko, być patriotą i działać na rzecz Polski. Symbolem wyróżnienia stało się godło Państwa Polskiego - wizerunek Orła Białego - które wisiało w siedzibie Prezydenta i Rządu II RP od roku 1945 przy 43 Eaton Place w Londynie, tzw. „Zamku”.

wróć