Wszechstronny lider. Bertus Servaas z dwoma tytułami konkursu „Lider z powołania”.

Wszechstronny lider.  Bertus Servaas z dwoma tytułami konkursu „Lider z powołania”.

Podczas Międzynarodowego Kongresu „Lider z powołania” w Rzeszowie Prezes Zarządu VIVE Textile Recycling i VIVE Handball SA, Bertus Servaas, otrzymał nagrody w dwóch kategoriach – „Lider w biznesie” oraz „Lider w sporcie”. Wyróżnienia to ukoronowanie jego zaangażowania w obu dziedzinach, w których odnosi sukcesy od wielu lat.

 

Laureat nagród, Bertus Servaas, jest większościowym właścicielem spółek Grupy VIVE, które stale rozwija, dzięki swojemu zaangażowaniu i nowym inwestycjom. Od 1992 roku Bertus Servaas jest Prezesem Zarządu VIVE Textile Recycling – lidera w branży recyklingu tekstyliów w Polsce i Europie. Jego wizjonerskie i innowacyjne podejście do zarządzania przekłada się na powstanie nowych jednostek, z sukcesem działających w różnorodnych branżach. Wraz z konsekwentnym prowadzeniem skutecznej polityki rozwoju na wielu płaszczyznach – nowych inwestycji, innowacji, rozwoju osobistego i pracowników – Prezes Bertus Servaas odnosi duże sukcesy w biznesie. Potwierdzeniem tego jest otrzymana nagroda „Lider w biznesie”.

 

Obok działalności biznesowej Servaas angażuje się mocno w sport. Od wielu lat jest prezesem i sponsorem tytularnym Klubu Sportowego VIVE Kielce - wielokrotnego zwycięscy Pucharu Polski, Mistrzostw Polski w piłce ręcznej oraz medalisty EHF Champions League. Znany na całym świecie klub jest konsekwentnie rozwijany, co przekłada się na jego kolejne sukcesy. Te dokonania zostały docenione przez Kapitułę konkursu „Lider z powołania”, w którym Bertus Servaas został uhonorowany tytułem „Lider w sporcie”.

 

„Dwukrotne wyróżnienie cieszy mnie podwójnie. Z dużą satysfakcją przyjąłem informacje, że rozwój spółek i klubu został doceniony. Dziękuję przy tej okazji pracownikom Grupy VIVE oraz kadrze klubowej, bez których te osiągnięcia nie byłyby możliwe. Od zawsze kochałem sport, czego ukoronowaniem są sukcesy klubu VIVE Kielce. Biznes traktowałem i nadal traktuję bardzo poważnie. Dzięki niemu mogę mieć pozytywny wpływ na rozwój gospodarki, regionu, społeczeństwa i ochrony środowiska. Mogę obiecać, że w przyszłości nadal będę konsekwentnie działał na rzecz zrównoważonego rozwoju mówi Bertus Servaas, Prezes Zarządu VIVE Textile Recycling.

 

Podczas uroczystości wręczenia tytułów, obie nagrody w imieniu Bertusa Servaas, odebrała Ewelina Rozpara – rzecznik prasowy VIVE Group.

 

Podwójne wyróżnienie to wyraźny dowód na to, że Prezes Bertus Servaas i zarządzane przez niego spółki VIVE Group, które od lat podążają wytyczoną przez niego drogą, konsekwentnie się rozwijają. Angażujący styl zarządzania, który praktykuje Bertus Servaas inspiruje, mobilizuje i udowadnia, że zarówno w biznesie, jak i w sporcie nie ma rzeczy niemożliwych. Jestem przekonana, że w przyszłości Bertus Servaas nadal będzie postacią wyróżniającą się w obu dziedzinach” powiedziała Ewelina Rozpara, rzecznik prasowy VIVE Group odbierając nagrody w obu kategoriach.

 

Celem Programu „Lider z powołania” – organizowanego przez polsko-angielski Magazyn Why Story - jest wyłonienie i nagrodzenie wyjątkowych menadżerów-liderów w różnych dziedzinach. „Lider z powołania” to charyzmatyczna osoba mocno zaangażowana w dany obszar działania (kultura i sztuka, sport, gospodarka, biznes, społeczeństwo), która dba o rozwój swoich pracowników na wielu płaszczyznach oraz wspiera m.in. kwestie ekologiczne i społeczne. Ważnym celem Programu jest również integracja różnych środowisk w celu podjęcia dalszych działań na polu gospodarczym oraz społecznym.

 

Wśród dotychczasowych Laureatów „Lidera z powołania” znaleźli się m.in.: Michał Żebrowski, Anna Dymna, prof. dr hab. Jacek Majchrowski – prezydent Krakowa, Jerzy Owsiak, Janusz Cieślak – prezes Europejskiego Klubu Biznesu, czy Maciej Zień – znany projektant mody.

 

Kontakt dla mediów:

Dariusz Ludwinek, Specjalista ds. marketingu

kom. 885 612 602

dariusz.ludwinek@vive.com.pl

 

Ewelina Rozpara, Menedżer ds. Marketingu i Komunikacji - Rzecznik Prasowy

tel. +48 (41) 347 63 50 wew. 269

kom. 723 184 218

ewelina.rozpara@vive.com.pl

 

 

 

Grupa VIVE

VIVE Group działając od 27 lat, jest liderem branży recyklingu tekstyliów w Polsce i Europie. Firma stawia sobie za cel stuprocentowe wykorzystanie odzieży używanej, segregowanej każdego dnia w ilości setek ton, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych w Polsce, w pełni skomputeryzowanych linii do sortowania odzieży, umożliwiających przerób 500 ton surowca na dobę z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych ISO 9001 i 14001. Każdego dnia ponad 990-osobowa załoga w systemie
3-zmianowym sortuje i pakuje gotowe produkty z 700 różnych grup asortymentowych. Tak przygotowane produkty trafiają do ponad 70 krajów na świecie oraz do sieci 35 sklepów VIVE Profit z niepowtarzalną odzieżą używaną, w całej Polsce, których właścicielem jest VIVE Textile Recycling.

Dzięki optymalizacji kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwo i zastosowaniu innowacyjnych metod recyclingu VIVE Textile Recycling to obecnie wiodąca firma w Polsce produkująca paliwo alternatywne
z tekstyliów, którego głównym odbiorcą jest Cementownia Ożarów S.A.. Stworzyła ponadto innowacyjny kompozyt tekstylny, mający zastosowanie w przemyśle i produkuje czyściwo przemysłowe wykorzystywane przez przedsiębiorstwa wielu branż.

wróć