Współpraca dla dobra natury. Ławki VIVE Texcellence w Parku Kielczan.

Współpraca dla dobra natury. Ławki VIVE Texcellence w Parku Kielczan.

Spółka VIVE Innovation rozpoczęła współpracę z Urzędem Miasta w Kielcach, przekazując 6 ławek „Kraków” zrealizowanych z innowacyjnego kompozytu VIVE Texcellence. Ławki pojawiły się w nowym Parku Kielczan.

 Z kompozytu tekstylnego VIVE Texcellence produkowanego przez spółkę VIVE Innovation powstają produkty, które charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością i są w pełni bezpieczne dla środowiska. Dzięki współpracy firmy z Urzędem Miasta w Kielcach, przestrzeń nowego miejskiego Parku Kielczan zyskała nowoczesny design, a odwiedzający go spacerowicze poszerzą swoją świadomość na temat recyclingu oraz ochrony środowiska naturalnego.

 – Ideą jest promowanie rozwiązań proekologicznych gospodarki obiegu zamkniętego i w tym przypadku są to ławki wykonane z kompozytu tekstylnego, praktycznie całkowicie z recyklingu. Z recyklingu bardzo trudno przetwarzalnych odpadów tekstylnych oraz z odpadów z opakowań foliowych – powiedział Krzysztof Skoczyński, kierownik sprzedaży VIVE Innovation.

 Park Kielczan, to jeden ze zwycięskich projektów w ubiegłorocznej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Otwarcie parku zaplanowano na wiosnę 2021 roku. Wtedy to najmłodsi mieszkańcy regionu, urodzeni w 2019 roku, wraz ze swoimi rodzicami, zawieszą imienne tabliczki na dedykowanych im 60-ciu drzewach.

 Materiał VIVE Innovation wykonany jest w 95% z surowców wtórnych, do których zalicza się m. in. odzież i jest całkowicie ekologiczny. Otrzymywany produkt idealnie radzi sobie w każdych warunkach pogodowych, ponieważ jest odporny na wilgoć, nie chłonie wody, wytrzymuje w niskich temperaturach i nie wymaga konserwacji.

Fotorelacja z montażu ławek w parku - LINK

 Relacja video Internetowej Telewizji Kielce - LINK

 Więcej informacji o  produktach oraz o aktualnej promocji VIVE Texcellence LINK.Początek formularza

  

Dół formularza

 Kontakt dla mediów:

Dariusz Ludwinek, Specjalista ds. marketingu

kom. 885 612 602

dariusz.ludwinek@vive.com.pl

 

VIVE Innovation

 VIVE Innovation zajmuje się poszukiwaniem innowacyjnych technologii i rozwiązań umożliwiających 100% recykling tekstyliów. W ramach swojej działalności prowadzi badania, mające na celu wytwarzanie nowych produktów z przetworzonych w różnorodnych procesach włókien tekstylnych. Aktualnie spółka pracuje nad technologiami wytwarzania z tekstyliów poddanych recyklingowi materiałów i kompozytów, które mogą znaleźć zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. VIVE Innovation stworzyła innowacyjny kompozyt tekstylny VIVE Texcellence, mający różnorodne zastosowanie, a także produkuje czyściwo przemysłowe wykorzystywane przez przedsiębiorstwa wielu branż.

 VIVE Innovation wchodzi w skład VIVE Group – grupy powiązanych ze sobą spółek, z których główna – VIVE Textile Recycling, działając od 28 lat, jest liderem branży recyklingu tekstyliów w Polsce
i Europie. VIVE Group stawia sobie za cel stuprocentowe wykorzystanie odzieży używanej, segregowanej każdego dnia w ilości setek ton. Nieustannie rozwija działalność w kolejnych obszarach, takich jak transport i logistyka, optymalizacja kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwa, czy innowacyjne metody recyklingu. Jednocześnie, jako przedsiębiorca odpowiedzialny społecznie,
VIVE Group wspiera działalność Stowarzyszenia Kobiety VIVE oraz w praktyce uświadamia na temat Gospodarki Obiegu Zamkniętego.

 VIVE Texcellence

 Jednym z najbardziej innowacyjnych osiągnięć VIVE Innovation jest kompozyt VIVE Texcellence wytwarzany z odpadów tekstylnych i odpadów z opakowań z tworzyw sztucznych. Produkt ten rozwiązuje problem recyclingu postkonsumenckich odpadów tekstylnych. Wyrób posiada szeroką gamę zastosowań - od konstrukcyjnych, małej architektury, słupów oświetleniowych po detale jak wieszaki, podstawki, deski, elementy konstrukcyjne i różnego rodzaju kształtki idealne na potrzeby branży budowlano-inżynierskiej, architektonicznej, mebli ogrodowych. Aranżacje z użyciem kompozytu można zobaczyć w takich krajach jak Niemcy oraz Dania.

VIVE Texcellence łączy w sobie najlepsze właściwości tworzyw sztucznych i drewna. Dodatkowo: jest łatwy w obróbce i może być dalej przetwarzany; posiada bardzo dużą wytrzymałość mechaniczną
i jednocześnie wysoką sprężystość (znacznie mocniejszy niż porównywalne tworzywa sztuczne); jest odporny na warunki atmosferyczne i czynniki biologiczne (wilgoć, niskie temperatury, grzyby
i pleśnie, nie chłonie wody); nie wymaga konserwacji; jest przyjazny w dotyku, nie ma drzazg i żywicy; bardzo dobrze tłumi dźwięk ze względu na wysoką gęstość i zawartość włókien; mimo tylu zalet
i innowacyjności jego cena jest porównywalna z drewnem i WPC (połączenie drewna i tworzywa sztucznego).

Ponadto nowoczesny kompozyt w realny sposób wspomagający środowisko naturalne, ponieważ: 95% jego składu to surowce wtórne – odzież oraz zużyte opakowania; produkt w 100% nadaje się do ponownego recyclingu (w tym do produkcji alternatywnego paliwa); jego produkcja zostawia minimalny ślad C02; przyczynia się do zredukowania ilości odpadów na wysypiskach oraz do ograniczenia wycinki lasów; produkcja kompozytu umożliwia odzyskanie znacznej ilości energii zużytej na wyprodukowanie surowców z których wytwarzany jest produkt.

wróć