Bioudrażniacz DB206 Łazienka

Bioudrażniacz DB206 Łazienka

PREPARAT BIODEGRADOWALNY – BEZPIECZNY DLA FLORY BAKTERYJNEJ W SZAMBACH I OCZYSZCZALNIACH ŚCIEKÓW

Bioudrażniacz odpływów DB206 Łazienka to złożony mikrobiologiczne preparat przeznaczony do udrożniania odpływów łazienkowych z zatorów organicznych (brodziki, kratki odpływowe, wanny, syfony, umywalki  itp.) oraz utrzymania drożności w instalacji sanitarnej. Preparat jest bezpieczny, nie stanowi żadnego ryzyka uszkodzenia instalacji sanitarnej. Dzięki wysokiej zdolności metabolitycznej użytych bakterii usuwa złogi tłuszczowe, białka oraz włosy, resztki naskórka i paznokcie. Zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów w systemach odpływowych. Stosowany regularnie zapobiega powstawaniu zatorów.

Skład: Preparat składa się z kompozycji niepatogennych mikroorganizmów. Preparat nie zawiera żadnych substancji chemicznych klasyfikowanych jako niebezpieczne. Jego składniki są w pełni biodegradowalne i nie stanowią zagrożenia dla środowiska naturalnego. Znajdujące się w preparacie bakterie po przejściu przez system kanalizacji powodują dalszą degradację związków organicznych wspomagając procesy utylizacji ścieku w szambach i oczyszczalniach ścieków.

Dawkowanie: Preparat winien być wprowadzony do instalacji sanitarnej wieczorem bądź w sytuacji okresowego niekorzystania z odpływu (przez kilka godzin) Preparat aplikujemy w ilości 5 gramów i zalewamy ok. ½ litra letniej wody.  Prewencyjnie preparat stosujemy co 30 dni bądź częściej w zależności od skali problemu (ilość osób korzystających z łazienki, zrzut ścieku, ilość zlewanego tłuszczu, średnica rur odpływowych, spadek sieci kanalizacyjnej itp) W przypadku wystąpienia zatoru i całkowitego bądź częściowego braku odpływu preparat należy aplikować codziennie do ustania problemu.

Środki ostrożności: Stosować preparat zgodnie w instrukcją zawartą na etykiecie. Chronić przed dziećmi. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu w zamkniętym pojemniku. Chronić przed działaniem promieni słonecznych i źródeł ciepła.

Okres trwałości 24 m-ce od daty produkcji. Dostępne opakowanie: pojemnik 100 gramów (20 dawek)

wróć