INTELIGENTNE I WIELOZADANIOWE SYSTEMY GRZEWCZE NIBE

INTELIGENTNE I WIELOZADANIOWE SYSTEMY GRZEWCZE NIBE

INTELIGENTNE I WIELOZADANIOWE SYSTEMY GRZEWCZE NIBE - zdjęcie pierwsze

NIBE posiada szerokie portfolio pomp ciepła typu solanka/woda, powietrze/woda, powietrze/powietrze i pomp zasilanych powietrzem wentylacyjnym. Są to urządzenia w pełni automatyczne z możliwością zaprogramowania komfortu cieplnego dostosowanego do indywidualnych upodobań mieszkańców, a także maksymalnego wykorzystania tańszej energii elektrycznej w taryfie nocnej i weekendowej, dzięki tygodniowemu programowaniu czasowemu w trzech okresach na dobę. Oprócz ogrzewania mają możliwość chłodzenia pasywnego i aktywnego, produkcji c.w.u, podłączenia rekuperatora NIBE ERS, czy też licznika energii NIBE EMK. Oprócz połączenia pompy ciepła z systemem rekuperacji, NIBE ma również możliwość konfiguracji pracy pompy ciepła względem produkcji energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej (za pomocą akcesorium EME 10/20). Kolejną zaletą NIBE jest darmowy zdalny monitoring całego systemu ogrzewania, c.w.u. i wentylacji budynku oraz możliwość sterowania pracą systemu poprzez witrynę nibeuplink.com. Natomiast dla użytkowników urządzeń mobilnych (telefony, tablety) została stworzona aplikacja NIBE Uplink app umożliwiająca korzystanie z systemu z jeszcze większą łatwością.

100% ENERGII ODNAWIALNEJ – WIELOZADANIOWY SYSTEM NIBE - zdjęcie drugie

Inteligentny system grzewczy NIBE składa się powietrznej pompy ciepła NIBE SPLIT 10-6, rekuperatora NIBE ERS 10-400 i zestawu fotowoltaicznego NIBE PV i zapewnia komfortowe, ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie, chłodzenie, produkcję c.w.u. i wentylację z odzyskiem ciepła, wykorzystując energię słoneczną. Cały system jest sterowany zdalnie przez NIBE Uplink. Rekuperator NIBE ERS jest jednym z niewielu modeli rekuperatorów na Polskim rynku, który ma możliwość współpracy z pompą ciepła, programowania z poziomu wyświetlacza pompy ciepła, zapewniając idealny komfort przebywania w budynku. System fotowoltaiczny NIBE PV, zawiera z kolei moduł komunikacyjny EME do współpracy z pompą ciepła NIBE, umożliwiający wzrost wydajności jej pracy, podczas bieżącej produkcji energii elektrycznej ze słońca. System zapewnia niemal zerowe rachunki za energię (pozostaje opłata stała 250 zł za energię elektryczną) oraz zerową emisję CO2 i innych zanieczyszczeń do atmosfery, ponieważ energia potrzebna w domu w 100% pochodzi z OZE. System jest znakomitym rozwiązaniem problemu SMOGU w Polsce i nadaje się do stosowania zarówno w budynkach poddawanych termomodernizacji jak i w budynkach nowych. Cały system sterowany jest za pomocą jednego sterownika NIBE SMO 40, instalowanego na ścianie maszynowni lub wbudowanego w centrali wewnętrznej pompy ciepła, a także zdalnie przez Internet poprzez witrynę nibeuplink.com lub za pomocą smartfona i darmowej aplikacji mobilnej NIBE Uplink. Innowacyjny system NIBE Uplink w pełni wykorzystuje technologię inteligentnego domu, tworząc algorytmy pracy pomiędzy urządzeniami sterowanymi cyfrowo (np. zwiększa wydajność wentylacji jeżeli czujnik wilgotności wskaże przekroczenie zadanego poziomu wilgotności), wykorzystując nową bezpłatną usługę internetową IFTTT (If This Than That). System ma wbudowaną funkcję SMART HOME i SMRAT GRID i jest gotowy do wpięcia w inteligentne sieci i  systemy inteligentnego zarządzania budynkiem BMS, a także może współpracować z innymi urządzeniami podłączonymi w chmurze obliczeniowej za pomocą innowacyjnego interfejsu programowania aplikacji NIBE API.

POWIETRZNA POMPA CIEPŁA O WYSOKIEJ WYDAJNOŚCI

NIBE SPLIT jest pierwszym kompletnym, energooszczędnym systemem grzewczo-chłodniczym zaprojektowanym na zasadzie „wszystko w jednym”. NIBE SPLIT zapewnia optymalny komfort cieplny przez cały rok: ciepłą wodę, ogrzewanie i chłodzenie budynku w bezpieczny i  ekonomiczny sposób, przy wyjątkowo niskiej emisji CO2. System składa się z jednostki zewnętrznej (AMS 10) i kompaktowej jednostki wewnętrznej (HK200S-6), w której zintegrowane są: wężownicowy zasobnik wody o poj. 180 litrów, moduł elektryczny, grupa bezpieczeństwa, naczynie przeponowe, manometr, elektronicznie sterowana pompa obiegowa oraz skraplacz.

Ogrzewanie pompą ciepła NIBE SPLIT realizowane jest w następujący sposób:

  1. Czynnik chłodniczy w jednostce zewnętrznej AMS 10 odzyskuje ciepło z powietrza zewnętrznego, a następnie jest sprężany  przez sprężarkę, co podnosi jego ciśnienie i temperaturę
  2. Gorący czynnik chłodniczy (gaz gorący) kierowany jest do jednostki wewnętrznej HK200S-6
  3. Czynnik chłodniczy oddaje ciepło do systemu grzewczego
  4. Schłodzony czynnik chłodniczy już w postaci ciekłej wraca do jednostki zewnętrznej zamykając cykl pracy
  5. Poprzez odwrócenie tego procesu, czynnik chłodniczy w AMS 10 odzyskuje ciepło z wody instalacyjnej, które następnie wyrzucane jest na zewnątrz, w wyniku czego pompa realizuje funkcję chłodzenia.
  6. Jednostka wewnętrzna HK200S-6 steruje pracą całego systemu i w zależności od aktualnego zapotrzebowania na ciepło lub chłód, uruchamia lub wyłącza jednostkę zewnętrzną AMS 10.

SYSTEMY WSPÓŁPRACUJĄCE Z POMPAMI CIEPŁA
INTELIGENTNY REKUPERATOR ERS - zdjęcie trzecie

Kontrolowana wentylacja z odzyskiem ciepła gwarantuje zachowanie wymaganej wymiany powietrza, nawet przy zamkniętych oknach i ponowne wykorzystanie energii z powietrza wywiewanego. W 2018r. ofertę pomp ciepła NIBE wzbogacił nowy rekuperator NIBE ERS 10-400 sterowany za pomocą sterownika pompy ciepła.  Model ten przeznaczony jest do domów jednorodzinnych do 300m2 osiągając wydajność na poziomie o wydajności 394 m3/h przy 150 Pa. W przypadku rekuperatora NIBE ERS praca całego systemu z pompą ciepła i wentylacją, sterowana jest przez użytkownika, za pomocą wielofunkcyjnego, intuicyjnego menu w języku polskim, dostępnego z poziomu kolorowego wyświetlacza pompy ciepła lub wirtualnie (komputer, tablet, smartfon, system inteligentnego zarządzania budynkiem) za pomocą systemu NIBE UPLINK i darmowych aplikacji NIBE App. Rekuperator NIBE ERS w połączeniu z pompą ciepła daje kompletny system zapewniający ogrzewanie, produkcję c.w.u., chłodzenie i wentylację z odzyskiem ciepła.

ENERGOOSZCZĘDNY SYSTEM FOTOWOLTAICZNY NIBE PV - zdjęcie czwarte

Systemy fotowoltaiczne NIBE PV to kompletne zestawy do produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źrodeł energii jakim jest promieniowanie słoneczne. Pompy ciepła NIBE, dzięki współpracy z NIBE PV mogą w 100% korzystać z energii odnawialnej oraz zwiększać wydajność pracy podczas bieżącej produkcji energii elektrycznej ze słońca, generując jeszcze większe oszczędności i niemal zerowe rachunki za energię. Zapewnia to dedykowany do pomp ciepła NIBE moduł komunikacji EME 20.

Systemy fotowoltaiczne NIBE PV dostępne są w pięciu zestawach o mocy 3, 6, 9, 12, 21 kW. Panele można dodawać lub usuwać w celu uzyskania instalacji solarnej optymalnie dopasowanej do potrzeb i powierzchni dachu budynku. Dzięki zastosowaniu pakietu paneli fotowoltaicznych składającego się z 10-40 paneli można uzyskać od 3 do 12 kW. Do większych instalacji stosowany jest pakiet 21 kW, który można pomnożyć do pożądanej wydajności. Panele słoneczne mogą być montowane na rożnych rodzajach powierzchni dachów dzięki specjalnie dedykowanym do tego uchwytom.

wróć