PGNiG dostarczy ekologiczne paliwo gazowe dla MPO Kraków

PGNiG dostarczy ekologiczne paliwo gazowe dla MPO Kraków

PGNiG Obrót Detaliczny dostarczy 260 000 m sześc. paliwa gazowego CNG do Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Krakowie. Kontrakt został zawarty na 18 miesięcy. Dostawy rozpoczną się już w maju bieżącego roku.

Sprężonym gazem CNG będzie napędzanych 18 nowych pojazdów ciężarowych i dostawczych, należących do floty MPO w Krakowie.

- Kraków to kolejne duże miasto, które w większym stopniu wykorzystywać będzie ekologiczne paliwo gazowe – podkreśla Henryk Mucha, Prezes PGNiG Obrót Detaliczny. - Smog jest w Polsce, w dalszym ciągu, realnym problemem. Gazomobilność to idealne rozwiązanie nie tylko dla komunikacji miejskiej, ale właśnie dla przedsiębiorstw komunalnych czy firm transportowych. Ekonomia i ekologia to dwa kluczowe elementy, dzięki którym transport oparty o gaz będzie się dynamicznie rozwijał w nadchodzących latach.

Paliwo gazowe jest najlepszą, ekologiczną alternatywą dla oleju napędowego, dominującego w polskim transporcie publicznym. Jego zastosowanie powoduje m.in. nawet dziesięciokrotnie mniejszą emisję zanieczyszczeń powietrza w porównaniu z pojazdami zasilanymi olejem napędowym. Pojazdy gazowe na CNG czy LNG poruszają się też zdecydowanie ciszej, co jest szczególnie istotne w przypadku transportu miejskiego.

- Liczba nowych pojazdów z alternatywnymi napędami rośnie w szybkim tempie. To niewątpliwie zasługa regulacji wprowadzanych przez polski rząd, jak zniesienie podatku akcyzowego na paliwo gazowe dla transportu czy ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych. To także dowód naszych skutecznych działań sprzedażowych w ostatnich latach. Dynamiczny rozwój tego rynku powoduje także coraz niższa cena tego paliwa – mówi Marcin Szczudło, Wiceprezes PGNiG Obrót Detaliczny.

Warto przypomnieć, że cena paliwa CNG na stacjach PGNiG Obrót Detaliczny jest obecnie na poziomie najniższym od 2 lat i wynosi mniej niż 3 złote za m sześcienny. Jest to jeden z powodów, dla których rynek paliwa CNG staje się w Polsce coraz bardziej konkurencyjny.

*** Więcej informacji udziela: Rafał Pazura Rzecznik Prasowy PGNiG Obrót Detaliczny tel. 603 207 454 rafal.pazura@pgnig.pl

wróć