Moduły monokrystaliczne zdominowały rynek PV, ML System korzysta na trendzie

Moduły monokrystaliczne zdominowały rynek PV, ML System korzysta na trendzie

Z danych zebranych przez Instytut Energetyki Odnawialnej wynika,
że w 2019 r. moduły monokrystaliczne stanowiły aż 80 proc. krajowego rynku PV. ML System, jeden z liderów branży BIPV, będący producentem systemów fotowoltaicznych, korzysta na tej tendencji.

- Jeszcze kilka lat temu na rynku dominowały moduły polikrystaliczne. Było to związane z niską ceną w relacji do uzyskiwanej energii i sprawności. Wraz z rozwojem sektora - szacuje się, że na koniec 2019 r. wartość rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych przekroczyła 2,8 mld zł[1] - rośnie także świadomość wśród prosumentów, którzy chcą mieć większy wybór. Stale zwiększa się zainteresowanie modułami full-black czy kolorowymi produkcji ML System. Obok argumentu estetyki, dużą rolę odgrywa także kwestia wydajności instalacji. Oczywiście pomaga także zmniejszająca się różnica cenowa między modułem monokrystalicznym a polikrystalicznym. Oczekujemy, że obserwowana tendencja będzie w kolejnych latach kontynuowana - komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

ML System spodziewa się przekroczenia bariery 2 GW zainstalowanej mocy w krajowych źródłach PV w 2020 r., a zdecydowana większość tej mocy będzie pochodzić właśnie
z przydomowych mikroinstalacji. Polskie Sieci Elektroenergetyczne podały, że moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce zwiększyła się o 181,4 proc. rok do roku i wyniosła 1832,7 MW według stanu na 1 maja br.

ML System, jako producent systemów fotowoltaicznych, oferuje szeroki asortyment, tj. nie tylko klasyczne moduły monokrystaliczne, a także fotowoltaiczne zadaszenia tarasowe (pergole), carporty, zestawy dla instalatorów, rozdzielnice czy konstrukcje stalowe
i aluminiowe. Dzięki otrzymanemu w maju bieżącego roku europejskiemu patentowi, spółka w niedalekiej przyszłości włączy do portfolio falownik własnej produkcji, który charakteryzuje się istotnymi przewagami technologicznymi w porównaniu z klasycznymi urządzeniami, aktualnie dostępnymi na rynku. Falownik od ML System będzie w pełni wydajny przy instalacjach fotowoltaicznych montowanych w niestandardowych miejscach czy płaszczyznach.

ML System proponuje asortyment wyprodukowane we własnej, zlokalizowanej w Polsce fabryce, zarówno odbiorcom B2B (hurtownie i dystrybutorzy), jak i klientom indywidualnym. Pełna oferta spółki:

sklep.mlsystem.pl

mojprad.mlsystem.pl

ML System S.A. to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Global Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2017-2021, firma należy do grona pięciu kluczowych producentów BIPV na świecie. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami
i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi 14,4 tys. m kw. ML System na koniec
2019 r. zatrudniał 183 osoby. Spółka dysponuje 12 patentami, a pięć zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie.

 

 

Kontakt dla mediów

Tomasz Danelczyk

tdanelczyk@tailorsgroup.pl

+48 665 885 390

wróć